Haber

Murat Kurum: ‘Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz’

Murat Kurum: “Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz”

“Birlik ve beraberliğimize hiç kimse gölge düşüremeyecek.”

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay’ın Kanarya İlçesi’ndeki bir derneği ziyareti sırasında kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Kurum, açıklamasında, “Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Birlik ve beraberliğimize kimse gölge düşüremeyeceği gibi, demokrasimize de, yaptığımız seçim çalışmalarına da gölge düşüremeyecek. “

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay’ın Kanarya İlçesi’ndeki bir derneği ziyareti sırasında kimliği belirsiz kişilerce gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Murat Kurum yaptığı açıklamada, “Bugün saat 16.30 sıralarında AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay ve arkadaşlarımızın da hazır bulunduğu seçim kampanyası sırasında Küçükçekmece’nin Kanarya Mahallesi’ne uzun namlulu silahlar ve tabancalarla ateş açıldı. ve yoldan geçen bir vatandaş kardeşimiz ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.Adalet Bakanlığımız, Savcılığımız, Valiliğimiz, İçişleri Bakanlığımız ve emniyet birimlerimiz konu ile ilgili gerekli tüm incelemeleri yürütüyor. Yaralı vatandaşımızı ziyaret ettik. Ağır yaralı kardeşimizin tüm tedavilerini doktorlarımız yapıyor. Hem Sağlık Bakanımız hem de onlar da Cumhurbaşkanımızı takip ediyorlar. Ailesiyle görüştük, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Rabbim şifa versin inşallah Yaralı kardeşimize bir an önce geçmiş olsun.Tüm milletimize, hemşehrilerimize ve İstanbullu kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor.Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Birlik ve beraberliğimize, demokrasimize, yaptığımız seçim çalışmalarına hiç kimse gölge düşüremeyecek. İnşallah failler en kısa sürede yakalanacak ve adli makamlarımızla birlikte tüm hukuki süreçler takip edilecektir. Tüm milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sayın Liderimize, Küçükçekmece teşkilatımıza ve buradaki tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yine Sayın Cumhurbaşkanımızın dileklerini hem teşkilatımıza hem de milletimize iletmek istiyorum. İnşallah polis birimlerimiz failleri en kısa sürede yakalayacaktır. Her menfur saldırıda olduğu gibi burada da gereken ceza verilecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu