Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti.

TBMM Başkanı seçildikten sonra kendisini ziyaret eden partilere iade ziyaretinde bulunan TBMM Başkanı Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i TBMM’deki makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Özel, görüşmenin son derece samimi bir ortamda gerçekleştiğini söyledi.

Toplantı içeriğinde yeni Anayasa’nın görüşülüp konuşulmadığı sorusunu yanıtlayan Özel, bu konuları konuşmayı yerel seçim sonrasına ertelediklerini söyledi.

Ogün Samast’ın tahliyesine ilişkin soruyu yanıtlayan Özel, “Bir el 4 ayda fikrini değiştirdi. Bir el 6 ay sürmesi gereken bir şeyi 4’üncü aya kaydırıp 2 ay öne çıkardı. Bir el degaj yaptı ve Katilini serbest bıraktı. Bir yandan Dink’in fikrini değiştirdi.” Katilini korudu. Günü geldiğinde hepimize şu mesajı verdi: ‘Gerekirse bu derin yapı katilini koruyacaktır.’ “‘Biz bu kadar güçlüyüz. Bu Türkiye Cumhuriyeti’ne açık bir meydan okumadır. Bu, ‘Gerekirse katilimizi bile koruruz’ demektir” diyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu